Z szeroką ofertą dla branży magazynowej. Rola regałów w ergonomii pracy magazynu. - Blog - Promlift

Z szeroką ofertą dla branży magazynowej. Rola regałów w ergonomii pracy magazynu.

W dobie szybkiego wzrostu rynku e-commerce i idącym za tym rosnącym popytem na przestrzeń magazynową, na znaczeniu zyskuje efektywne wykorzystanie tej przestrzeni. Dobry dobór systemu regałów to ważny element budowy i wyposażania magazynu, który bezpośrednio przyczyni się do poprawy wydajności pracy i maksymalnej użyteczności dostępnej przestrzeni.
Grupa Przemysłowa PJP Makrum oferuje kompleksowe usługi dla branży magazynowej: od budowy takiego obiektu pod klucz, poprzez zaopatrzenie w systemy przeładunkowe, po wyposażenie w wózki widłowe, inne urządzenia transportu bliskiego i regały magazynowe – element, do którego z pozoru nie przywiązuje się większej uwagi, a powinno!
 Regały to nie tylko niezbędny element wyposażenia, służący do przechowywania towarów, ale również narzędzie do optymalizacji kosztów procesów logistycznych. Dobrze zaprojektowany system magazynowy pozwala na redukcję kosztów składowania, wynikających z wymaganej powierzchni przechowywania, czasu dostępu i transportu towarów oraz ewentualnych napraw i przeglądów regałów.
 
Statycznie lub dynamicznie w magazynie
 
Regały statyczne są konstrukcjami stałymi, które przytwierdza się do podłoża lub do ścian, celem zwiększenia ich stabilności. Ich przemieszczanie jest niemożliwe, dlatego niezbędne jest zapewnienie odpowiednich przestrzeni i korytarzy umożliwiających dostęp do ich wygodnej obsługi. Z uwagi na sposób składowania, wyróżniamy wśród nich regały półkowe (najbardziej tradycyjny typ wyposażony w standardowe półki), paletowe (na których umieszczamy gotowe palety z produktami) i wspornikowe (posiadają wsporniki zamiast półek, więc najlepiej nadają się do składowania podłużnych elementów, np. profili, desek itp.).
Systemy regałów dynamicznych, dzięki swojej mobilności, dają możliwość wykorzystania całej kubatury magazynu. Pozwalają wyeliminować korytarze transportowe, powiększając przestrzeń magazynowania. Wykorzystują elementy jezdne umożliwiające przemieszczanie regału po podłożu lub względem siebie, za pomocą szyn, kół lub rolek. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których koszty utrzymania powierzchni są wysokie lub gdzie nie jest istotny szybki dostęp do ładunku.
 Promstahl i Promlift kompleksowo dla branży
 
Spółka Promstahl jest doświadczonym producentem systemów przeładunkowych, sprzedawanych nie tylko na rynku krajowym, ale także z sukcesami na rynkach zagranicznych. Promsthal specjalizuje się także w sprzedaż wózków widłowych czołowych oraz elektrycznych magazynowych uznanych światowych marek oraz pod marką własną Promlift.
 
Doskonałym uzupełnieniem tej oferty są regały magazynowe oraz akcesoria magazynowe, takie jak na przykład małe wózki transportowe, palety z tworzyw oraz pojemniki przemysłowe. Specjaliści marki Promlift są w stanie dobrać na indywidualne zapytania zarówno proste regały półkowe oraz paletowe, ale i bardziej skomplikowane systemy składowania skierowane do różnych branż przemysłowych, np. magazyny mroźnie, magazyny dla produkcji spożywczej, przemysłowej i innych.
 
Podążając za najnowszymi trendami w logistyce magazynowej, możemy indywidualnie dobrać i skonfigurować nowoczesny magazyn na potrzeby klienta. Współpraca z najlepszymi dostawcami systemów regałowych na rynku, daje dużą swobodę w dobieraniu odpowiednich rozwiązań. Systemy magazynowe, wraz z środkami transportu bliskiego w postaci wózków, świetnie się uzupełniają w kompleksowej ofercie, czyniąc PJP Makrum i jej spółki, najlepszym wyborem dla branży magazynowej.