Wyposażenie w halach wysokiego składowania - Blog - Promlift

Wyposażenie w halach wysokiego składowania

Praca magazynu, bez względu na jego wielkość oraz pojemność, powinna być wspierana przez specjalne urządzenia w celu zachowania odpowiedniej efektywności. Podstawę stanowi z reguły wózek widłowy – urządzenie transportu bliskiego, umożliwiające sprawne i bezpieczne przenoszenie ładunków. Jednak im wyższe pomieszczenie, dodatkowo o dużej powierzchni, tym większe zapotrzebowanie na urządzenia ułatwiające pracę. Jakie wyposażenie ma znaczenie dla wydajnej pracy magazynów znacznych rozmiarów?   

Czym jest magazyn wysokiego składowania?

Magazyn wysokiego składowania nie posiada oficjalnej definicji w polskim ustawodawstwie. W literaturze możemy znaleźć tłumaczenie, że nazywamy tak magazyn, gdzie minimalna wysokość na której przechowujemy materiały jest większa od 7,2 metra. 
 

Wyposażenie techniczne

W halach z zastosowaniem systemu wysokiego składowania niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego wyposażenia technicznego. Poniższe rozwiązania, które idealnie się dopełniają, pozwalają na efektywniejsze składowanie i magazynowanie produktów:- Regały statyczne oraz system regałów dynamicznych, których elementy przesuwają się w procesie składowania ładunku za pomocą szyn, kół lub rolek.- Wózki wysokiego składowania pozwalające na realizację procesów logistycznych na wysokości przekraczającej 13 metrów.- Przenośniki magazynowe pozwalające automatyzować przepływ materiałów, m.in. ze strefy składowania do magazynu wysokiego składowania. 

Wózki podnośnikowe

Idealnie sprawdzi się także wózek przeznaczony do pracy z dużą intensywnością – przykładowo PROMLIFT PRS16-45. To doskonały wybór w zakresie pokonywania dłuższych dystansów w magazynie. Wyróżnia go maszt triplex z wolnym skokiem. Dodatkowo technologia AC pozwala na osiąganie dobrych współczynników, dając możliwość szybkiej i bezpiecznej pracy. Wózek sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach magazynowych.
 
Grupa Przemysłowa PJP Makrum S.A., do której należy marka Promlift, oferuje kompleksowe produkty i usługi dla branży magazynowej. Oprócz regałów magazynowych na wymiar, są to usługi z zakresu generalnego wykonawstwa magazynów pod klucz, wyposażenie ich w systemy przeładunkowe, bramy, podjazdy i akcesoria techniki przeładunku, a także szeroki wachlarz wózków widłowych.