Regały magazynowe na wymiar od Promlift - Blog - Promlift

Regały magazynowe na wymiar od Promlift

Regały paletowe od Promlifr Bydgoszcz

Boom na rynku magazynowym

W dobie szybkiego wzrostu rynku e-commerce i galopującego wręcz wzrostu popytu na przestrzeń magazynową, na znaczeniu zyskuje efektywne wykorzystanie tej przestrzeni. Dobry dobór systemu regałów to ważny element budowy i wyposażania magazynu, który bezpośrednio przyczyni się do poprawy wydajności pracy i maksymalnej użyteczności dostępnej przestrzeni.
 Regały bowiem to nie tylko niezbędny element wyposażenia, służący do przechowywania towarów, ale również narzędzie do optymalizacji kosztów procesów logistycznych. Dobrze zaprojektowany system pozwala na redukcję kosztów składowania, wynikających z wymaganej powierzchni przechowywania, czasu dostępu i transportu towarów oraz ewentualnych napraw i przeglądów regałów.

Typy regałów magazynowych

Regały wspornikowe od Promlifr Bydgoszcz
W zależności od konstrukcji wyróżnia się dwa główne typy regałów magazynowych: regały statyczne, których elementy nośne nie zmieniają położenia w procesie składowania ładunku oraz regały dynamiczne, których elementy przesuwają się.
 Regały statyczne są konstrukcjami stałymi, które przytwierdza się do podłoża lub do ścian, celem zwiększenia ich stabilności. Ich przemieszczanie jest niemożliwe, dlatego niezbędne jest zapewnienie odpowiednich przestrzeni i korytarzy umożliwiających dostęp do ich wygodnej obsługi. Z uwagi na sposób składowania, wyróżniamy wśród nich regały półkowe (najbardziej tradycyjny typ wyposażony w standardowe półki), paletowe (na których umieszczamy gotowe palety z produktami) i wspornikowe (posiadają wsporniki zamiast półek, więc najlepiej nadają się do składowania podłużnych elementów, np. profili, desek itp.).
 
Systemy regałów dynamicznych, dzięki swojej mobilności, dają możliwość wykorzystania całej kubatury magazynu. Pozwalają wyeliminować korytarze transportowe, powiększając przestrzeń magazynowania. Wykorzystują elementy jezdne umożliwiające przemieszczanie regału po podłożu lub względem siebie, za pomocą szyn, kół lub rolek.Najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których koszty utrzymania powierzchni są wysokie lub gdzie nie jest istotny szybki dostęp do ładunku. 

Oferta marki Promlift

Niezależnie od wysokości budynku i dostępnej powierzchni, specjaliści Promlift są w stanie zaproponować rozwiązania, które idealnie ją dopełnią, pozwalając na efektywniejsze składowanie i magazynowanie produktów, wyrobów i komponentów. Marka w swojej ofercie posiada regały i antresole skrojone na potrzeby klienta i magazynu jakim on dysponuje. Promlift oferuje kompleksową usługę – od projektu spersonalizowanego systemu regałów i jego wyceny, aż po realizację i montaż w miejscu docelowym.
Regały paletowe od Promlifr Bydgoszcz
Grupa Przemysłowa PJP Makrum S.A., do której należy marka Promlift, oferuje kompleksowe produkty i usługi dla branży magazynowej. Oprócz regałów magazynowych na wymiar, są to usługi z zakresu generalnego wykonawstwa magazynów pod klucz, wyposażenie ich w systemy przeładunkowe, bramy, podjazdy i akcesoria techniki przeładunku, a także szeroki wachlarz wózków widłowych.